T-MOBILE22.10.2007

Polska premiera MDA Vario III

Era, jako jedna z pierwszych sieci komórkowych w Europie oraz pierwsza w Polsce, wprowadza do swojej oferty pod nazwą MDA Vario III najnowszy model telefonu z kategorii tzw. smartphone. Jest to pierwsze urządzenie w ofercie sieci Era wykorzystujące nowy system operacyjny Windows Mobile 6 Professional, który znacznie ułatwia pracę z oprogramowaniem Office oraz obsługę poczty e-mail.

W MDA Vario III zastosowano zupełnie nowy procesor o częstotliwości 400 MHz. W stosunku do poprzednich modeli powiększono również pamięć ROM i RAM do, odpowiednio, 256 MB i 128 MB. Nowe MDA pozwala na transmisję danych z wykorzystaniem W-LAN oraz technologii HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS pozwalającej na przesyłanie danych z prędkością do 3,6 Mb/s.

Vario III został również wyposażony w odbiornik GPS, który wraz z oprogramowaniem TomTom, umożliwia korzystanie z nawigacji satelitarnej. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach: standardowej, z planem jednego wybranego miasta oraz z pakietem nawigacyjnym, gdzie dostępne są również plany Polski, Czech, Słowacji i Węgier, a także specjalny uchwyt i ładowarka do samochodu.

MDA Vario III to również rozbudowane urządzenie multimedialne. Wyposażone zostało ono w kamerę
3 megapikseli z autofokusem oraz drugą kamerę umożliwiającą prowadzenie wideorozmów. Zdjęcia oraz filmy wyświetlane mogą być na dotykowym ekranie o rozdzielczości 240x320 pikseli. Za odtwarzanie plików muzycznych oraz wideo odpowiedzialna jest aplikacja Windows Media Player 10 Mobile, ale otwarty system pozwala również na instalowanie innych programów przeznaczonych do stosowania w urządzeniach mobilnych. Aby ułatwić korzystanie z poczty e-mail oraz dokumentów Office MDA Vario III wyposażone zostało w wysuwaną i odchylaną klawiaturę typu QWERTY.


Dane techniczne:

? HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS/GSM
? WLAN
? Wbudowany odbiornik GPS
? System operacyjny Microsoft Windows Mobile 6 Professional (polska wersja językowa)
? Pamięć 256 MB ROM, 128 MB RAM
? Ekran dotykowy 240x320, 65 tys. kolorów
? Bluetooth 2.0, USB
? Kamera 3 megapiksele z autofokusem
? Gniazdo kart zewnętrznych microSD
? Wysuwana i odchylana klawiatura QWERTY
? Wiadomości e-mail, SMS, MMS
? Office Mobile
? Połączenia wideo
? Oprogramowanie TomTom z możliwością pobrania planu jednego wybranego miasta

W wersji z pakietem nawigacyjnym dodatkowo:
? Ładowarka samochodowa
? Uchwyt samochodowy
? Karta pamięci
Aplikacja TomTom z planami Polski, Czech, Słowacji i Węgier


Galeria zdjęć:

PODZIEL SIĘ

TAGI

ZAŁĄCZNIKI

ZDJĘCIA

PLIKI

Polski English
T-Mobile Polska