JAKUB CHAJDAK30.04.2020

Data Center Networking, chmura prywatna i chmura hybrydowa w T-Mobile Polska

T-Mobile rozwija ofertę usług centrów danych o nowe, wyczekiwane przez klientów usługi, w tym także rozwiązania gwarantujące najwyższe bezpieczeństwo i ciągłość działania systemów IT.

Dzięki kilkunastu obiektom data center o łącznej powierzchni ponad 21000 m² rozmieszczonym na terenie całego kraju oraz ogólnopolskiej sieci łączących je światłowodów, T-Mobile Polska znajduje się w ścisłej czołówce operatorów centrów danych, dostarczając usługi na najwyższym poziomie klientom ze wszystkich segmentów – od firm sektora SMB po największych i najbardziej wymagających odbiorców. Poprzez ciągłe inwestycje w tym obszarze, T-Mobile nie tylko utrzymuje najwyższą jakość usług, ale regularnie rozwija portfolio o nowe rozwiązania.

Inwestycje poczynione w ostatnich kwartałach umożliwiają T-Mobile oddanie do dyspozycji klientów nowych możliwości. Pierwszą jest wprowadzenie obok dotychczasowej oferty hostingu serwerów dedykowanych i chmury publicznej, produktów z obszarów chmury prywatnej i hybrydowej. Oznacza to możliwości utrzymywania usług klienta na serwerach dedykowanych tylko jemu, przy równoczesnym korzystaniu z zalet wirtualizacji i optymalizacji pracy systemów. Klienci będą mogli płynnie łączyć zasoby  „prywatne” z współdzielonymi i w pełni elastycznie zarządzać swoim środowiskiem z poziomu panelu VMWare vCloud Director.

Drugą z nowości jest uruchomienie funkcjonalności Data Center Networking, która umożliwia podzielenie zasobów między centra danych T-Mobile. Nowa usługa oparta jest o technologię VxLAN. Co więcej, dzięki bezpośredniemu połączeniu Data Center Interconnect centrów DC Piaseczno i DC Piękna 24 w Warszawie, inżynierowie T-Mobile uruchomili w tych lokalizacjach infrastrukturę, która umożliwia wdrożenie systemów typu Disaster Recovery w trybie active – active. Są to rozwiązania gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa i brak utraty jakichkolwiek danych w wypadku awarii jednego z obiektów.

- W miarę postępu cyfryzacji firm zapotrzebowanie na usługi data center i w szczególności usługi chmurowe stale rośnie, dlatego ciągle rozwijamy naszą ofertę w tym obszarze. Chmura prywatna i hybrydowa to produkty, które pozwolą nam zaoferować klientom rozwiązania jeszcze lepiej dopasowane to ich potrzeb – mówi Jakub Górnik, Dyrektor Departamentu Zarządzania Rozwojem Produktów T-Mobile Polska - Fakt, że nasza infrastruktura zbudowana jest w standardzie High Availability i w połączeniu z możliwością zaoferowania ośrodka z infrastrukturą zapasową sprawia, że jesteśmy w stanie odpowiedzieć na potrzeby najbardziej wymagających klientów, oferując im najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i gwarantując stałą dostępność zasobów.

Bez względu na wielkość firmy czy potrzeby, klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie ekspertów T-Mobile w trakcie całego procesu wdrażania rozwiązań: od analizy potrzeb firmy i wyboru optymalnego rozwiązania, po jego implementację i obsługę. Kolejnym planowanym przez operatora krokiem jest połączenie poprzez DCI obu obiektów z centrum w Krakowie, co dzięki geograficznej redundancji zapewni jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa danych.

PODZIEL SIĘ

ZAŁĄCZNIKI

ZDJĘCIA

PLIKI

Polski English
T-Mobile Polska