Nowe możliwości Cyber Guard od T-Mobile - automatyczna ochrona służbowych urządzeń mobilnych
Cyber Guard to autorskie rozwiązanie T‑Mobile, które przy wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, w sposób automatyczny sprawdza ruch sieciowy. Dzięki analizie miliardów rekordów każdego dnia, pozwala precyzyjnie zidentyfikować zagrożenie, a następnie je zablokować. Innowacyjne podejście przekłada się w tym przypadku na wysoką skuteczność działania.
Rozwiązanie zapobiega wyciekom danych i powiadamia osoby odpowiedzialne za system zabezpieczeń w firmie o krytycznych zagrożeniach, co umożliwia sprawną reakcję. Stanowi teraz także pierwszą linię obrony przed atakami, np. phishingowymi. Co więcej, dzięki temu, że usługa działa w sieci T‑Mobile a nie bezpośrednio u użytkownika, chroni dane niezależnie od ewentualnej podatności czy luki bezpieczeństwa w oprogramowaniu urządzenia mobilnego. Polityki bezpieczeństwa mogą być po uruchomieniu usługi modyfikowane samodzielnie przez administratora, przy wykorzystaniu prostego i intuicyjnego panelu administracyjnego.
Usługa zabezpiecza urządzenia, które łączą się z internetem, takie jak np. smartfony, tablety, stacje robocze, routery i modemy, a także wszelkie systemy IoT jak np. monitoring wizyjny. Cyber Guard działa na poziomie sieciowym, nie wymaga więc instalacji na urządzeniu, przez co w żaden sposób nie obciąża jego zasobów.
Zaawansowana ochrona służbowych urządzeń mobilnych, dostępna w wygodnym abonamencie i pakietach dopasowanych do różnych potrzeb organizacji
Cyber Guard jest ochroną, którą T‑Mobile oferuje swoim klientom w wygodnym abonamencie. Ponosząc relatywnie niskie koszty miesięczne, klient dostaje ochronę na bardzo zaawansowanym poziomie.
Już w podstawowym pakiecie Bronze, Cyber Guard zapewnia całodobowy monitoring pod kątem złośliwych sesji i jest dostępny w systemie abonamentowym już od 10 złotych netto za monitorowane urządzenie. W pakietach Silver i Gold klienci Cyber Guard’a korzystają z szeregu usług dodatkowych, wykorzystujących algorytmy uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji oraz zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami: blokowania ruchu na podstawie geolokalizacji, filtrowania DNS i URL, detekcji i ochrony przed intruzami (IPS), blokowanie ruchu Botnet czy automatycznego rozpoznawania i kontroli aplikacji. Najwyższy wariant może zostać powiązany z usługą SOC (Security Operations Center), gdzie w trybie 24/7 specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa T‑Mobile, monitorują i obsługują incydenty bezpieczeństwa.
Więcej informacji na temat usługi znaleźć można pod tym adresem.
Poza rozwiązaniem Cyber Guard, klienci T‑Mobile mogą skorzystać z bogatego portfolio usług cyberbezpieczeństwa, takich jak: MDM, Cloud Security, VPN as a Service, AntyDDoS, zarządzany Firewall czy WAF czy Security Operations Center.
Więcej informacji o wszystkich usługach dla biznesu oferowanych przez T‑Mobile można przeczytać pod adresem https://biznes.t-mobile.pl.
T-Mobile rozszerzył możliwości swojej autorskiej usługi Cyber Guard, zabezpieczającej urządzenia mobilne. Nowe pakiety pozwalają nie tylko na identyfikację zagrożeń, ale również na automatyczne wdrożenie ochrony dla różnych grup urządzeń mobilnych w całej firmie. Umożliwia to jeszcze skuteczniejszą ochronę użytkowników, korzystających z sieci operatora.
Inne artykuły
Melody of Europe: usłysz niewidzialną sieć łączącą Europę
- Zespoły z dziesięciu europejskich spółek grupy Deutsche Telekom, w tym T-Mobile Polska, współpracowały przy projekcie, którego celem było przełożenie zanonimizowanych danych z...