T-Mobile wesprze ukraińską społeczność w Lublinie
Od początku konfliktu Lublin pozostaje istotnym punktem na mapie Polski. To tutaj trafia wielu uchodźców, którzy decydują się na przekroczenie ukraińsko-polskiej granicy. Dotychczas osobom uciekającym przed wojną, Miasto zapewniło wiele wsparcia, ale skala potrzeb wciąż nie maleje. Z tego powodu Miasto wesprze firma technologiczna T‑Mobile. Dla operatora jest to kolejne działanie na rzecz ukraińskiej społeczności szukającej schronienia w Polsce. Już w pierwszych dniach wojny starał się on bowiem pomagać w różnych sferach – od przekazywania bezpłatnych starterów w kilkudziesięciu miejscach w Polsce aż po wsparcie organizacji takich jak Czerwony Krzyż czy PCPM. Dodatkowo operator udostępnił bezpłatne, nielimitowane rozmowy międzynarodowe z Polski do Ukrainy, darmowe paczki gigabajtów oraz roaming z obniżonymi stawkami dla klientów indywidualnych i biznesowych. Jednocześnie T‑Mobile wyzerował użytkownikom opłaty za połączenia międzynarodowe do Ukrainy i w roamingu w Ukrainie poniesione od 24 lutego do momentu wdrożenia promocyjnych usług. Klientom na kartę udostępniono również darmowe minut w kraju oraz wydłużono ważność ich kont o 100 dni.
W czwartek (21 kwietnia) Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk wraz z prezesem zarządu T‑Mobile Polska Andreasem Maierhoferem wspólnie odwiedzili m.in. punkty noclegowe zorganizowane przez Miasto. To do nich trafi 10 000 posiłków ufundowanych przez firmę, a zapewnianych przez Bractwo Miłosierdzia św. Alberta. Miejsca zapewniające uchodźcom nocleg otrzymały również łącznie 20 telewizorów z dostępem do internetu. Dodatkowo zaś pierwsza faza pomocy objęła dostarczenie 1000 zestawów dla dzieci, w których znalazły się m.in. pluszaki i akcesoria do malowania oraz zabawy. Operator chce jednak wspierać ukraińską społeczność długofalowo.
Niezwłocznie po wybuchu wojny rozpoczęliśmy konkretne działania pomocowe skierowane do obywateli Ukrainy. Już teraz jednak wiemy, że będą one musiały mieć charakter długofalowy. Jesteśmy dopiero na początku tej trudnej drogi i będziemy musieli zmierzyć się z wyzwaniami, które jeszcze przed nami. Jednak bazując na doświadczeniach innych europejskich miast, które mierzyły się z kryzysem uchodźczym wiemy, że one na pewno nadejdą. Zaangażowanie w pomoc, szczególnie w kwestiach edukacji, zakwaterowania, dostępu do opieki medycznej, rynku pracy, wsparcia językowego i asystowania w załatwianiu podstawowych spraw urzędowych jest teraz ogromnym wyzwaniem dla polskich miast, tym bardziej cieszę się, że w tym procesie mamy tak znaczącego partnera jak T‑Mobile – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
W T‑Mobile wierzymy, że biznes ma również swoją społeczną rolę, wiążącą się z dużą odpowiedzialnością – zwłaszcza w przypadku największych podmiotów. Jednocześnie w DNA naszej firmy od zawsze było pozostawanie jak najbliżej ludzi, a poza tym wszystkim – to, że za sprawą swoich zasobów jesteśmy w stanie zrobić coś dobrego dla osób, które tego teraz po prostu bardzo potrzebują, zwyczajnie nas cieszy. Dostarczamy nasze rozwiązania technologiczne po to, by połączyć bliskich znajdujących się po obu stronach granicy. Ale chcemy działać też lokalnie, pozostając jak najbliżej ukraińskiej społeczności. Takie aktywności mają oczywiście sens wtedy, gdy są wdrażane długofalowo, dlatego planujemy działać wspólnie z Miastem Lublin na rzecz jego nowych mieszkańców dłuższej perspektywie czasowej – dodał Andreas Maierhofer, prezes zarządu T‑Mobile Polska.
W kolejnej fazie firma wesprze młodzież jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego i w jego trakcie. T‑Mobile zapewni wyprawki szkolne dla ukraińskich uczniów, dzięki czemu będą oni mieli potrzebne narzędzia, akcesoria i przybory u progu kolejnego roku szkolnego. Równie istotna pozostaje bariera językowa oraz potrzeba integracji dzieci i młodzieży. Z tego względu T‑Mobile sfinansuje zatrudnienie 4 nauczycieli wspomagających na najbliższy czas, dokładając w ten sposób swoją cegiełkę do tworzenia przyjaznej przestrzeni w obrębie szkolnych murów.
Informacje o bezpłatnych usługach dla Ukrainy można znaleźć na tej stronie, a o innego rodzaju wsparciu T‑Mobile dla Ukraińców i Ukrainek można przeczytać w aktualnościach Biura Prasowego.
Od początku inwazji Rosji na Ukrainę, Miasto Lublin udzieliło schronienia ok. 50 tys. uchodźcom zza wschodniej granicy. Doceniając zaangażowanie Lublina w niesienie pomocy, T‑Mobile Polska postanowiło wesprzeć Miasto w działaniach na rzecz lokalnej społeczności ukraińskiej. Pomoc obejmie dostęp do informacji poprzez dostarczenie telewizorów i routerów do punktów noclegowych oraz ufundowanie 10 000 posiłków. Firma przygotowała także zestawy dla dzieci. Jak zapowiada T‑Mobile, to dopiero początek – operator chce bowiem pozostawać blisko nowych mieszkańców Lublina.
Inne artykuły
Po raz kolejny rusza akcja świąteczna T-Mobile i Szlachetnej Paczki pod hasłem...
Ostrzegamy przed kampanią podszywającą się pod T-Mobile Polska
Zadowoleni klienci wybierają więcej usług T-Mobile - rosnąca baza klientów,...
- Zwiększył liczbę klientów usług mobilnych o 193 tys. i o 90 tys. liczbę klientów usług szerokopasmowych;
- Zwiększył przychody i...