Good Magenta

Odpowiedzialni w cyfrowym świecie

Zależy nam na tym, żeby nikt nie czuł się cyfrowo wykluczony, a korzystanie z technologii było bezpieczne. Bo wpływ na otoczenie to nie tylko reagowanie na to co dzieje się tu i teraz, ale także patrzenie w przyszłość.

 
Musimy pamiętać o podstawie naszego biznesu – dostarczamy usługi, technologię i jesteśmy odpowiedzialni za to, jak wpłyną one na społeczeństwo. Dlatego chcemy mówić przede wszystkim o dwóch kwestiach. Po pierwsze, zadbać o tych, których technologia onieśmiela, czyli o seniorach. A po drugie, o tych, którzy czasami znają ją aż za dobrze – czyli o najmłodszych użytkownikach – i troszczyć się o ich bezpieczeństwo.

Sieć Pokoleń

 
Projekt Sieć Pokoleń łączy pokolenia. M na celu popularyzację dostępu do nowoczesnych technologii i poprawę kompetencji cyfrowych wśród seniorów. Przekazaliśmy im narzędzia i wiedzę niezbędne do rozwoju swoich pasji i kontaktów z najbliższymi. Przybliżaliśmy technologię oraz płynące z niej możliwości osobom starszym. W ramach akcji przekazaliśmy domom seniora oraz domom opieki społecznej w całej Polsce sprzęt umożliwiający im dostęp do Internetu.


Seniorzy otrzymali także bezpłatny dostęp do przygotowanego specjalnie dla nich kursu „Cyfrowy świat dla każdego”, w którym krok po kroku wyjaśnione zostały najważniejsze pojęcia związane z obsługą komputera, korzystaniem z Internetu oraz bezpieczeństwem w sieci. Dla osób, które miały dodatkowe pytania, zorganizowano także konsultacje telefoniczne z pracownikami naszej infolinii.

 

Na wygranej pozycji

 
W naszej inicjatywie edukacyjnej Na Wygranej Pozycji skierowanej do młodzieży chcieliśmy być dla nich przewodnikiem po świecie nowoczesnych technologii, mówiąc w języku atrakcyjnym dla tej grupy docelowej. Do współpracy w ramach projektu zaangażowaliśmy młodych i popularnych influencerów, którzy swoje kariery budują w Internecie. Wybrani twórcy opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z hejtem, samoakceptacją, ochroną prywatności i bezpieczeństwem. Brali udział w spotkaniach live, podczas których uczestnicy mogli zadawać pytania na czacie. Poruszano m.in. tematy reagowania na negatywne komentarze, fake newsy oraz ochronę swojej prywatności w social mediach.

 

Odpowiedzialni społecznie

Naszym celem w T-Mobile Polska jest taki sposób prowadzenia biznesu, by nie zapominać o społecznym aspekcie działalności naszej firmy. Wiemy jak ważni są dla nas ludzie – nasi pracownicy, klienci, lokalne społeczności czy osoby potrzebujące. Nasze działania społeczne kierujemy do szerokiego grona interesariuszy. Pomagają nam w tym również nasi pracownicy, którzy dzięki aktywnej postawie, angażują się zarówno w poszukiwanie potrzebujących, jak i w samą pomoc.
SMS CHARITY

Zysk z nich w 100% trafia do wybranych Fundacji

Child alert

System wspierający poszukiwania zaginionych dzieci

Stałe partnerstwa

z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej

Wolontariat pracowniczy

Wolontariat pracowniczy​ i świąteczna akcja charytatywna

Wsparcie fundacji

I ORGANIZACJI CHARYTATYWNYCH

Akcje profilaktyczne

Między innymi z Fundacją DKMS czy Rak&Roll

We love diversity

Siła różnorodności

#NOWUNITYMATTERSMORE

Działania wspierające uchodźców z Ukrainy

Dostępność usług

dla osób z niepełnosprawnościami