T-MOBILE22.06.2017

Timotheus Höttges zachęca do stworzenia koalicji na rzecz 5G w Polsce

1 czerwca Tim Höttges, CEO Grupy Deutsche Telekom odwiedził Kraków, by wziąć udział w konferencji Impact’17 – największym w Europie Środkowo-Wschodniej spotkaniu poświęconym przemysłowi 4.0 i digitalizacji.

Obok takich osobowości świata polityki i gospodarki jak Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Wicepremier i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki, Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska, oraz reprezentujący Komisję Europejską Carlos Monedas, Komisarz ds. Rozwoju, Nauki i Innowacji, Tim Höttges opowiedział o możliwościach, jakie daje technologia 5G oraz wskazywał na potrzebę szerokiej współpracy w zakresie jej szybkiego wdrożenia w Polsce.

W przerwie między debatami Tim znalazł chwilę, by odpowiedzieć na pytania dotyczące zmian, jakie niesie ze sobą wprowadzenie technologii 5G oraz co można zrobić, aby przyśpieszyć jej wdrożenie w Polsce. Zdaniem CEO Grupy DT technologia 5G to zupełnie nowa jakość w telekomunikacji i nie można o niej myśleć w kategoriach standardów 2G, 3G i 4G różniących się głównie prędkościami i zasięgiem. Sieci piątej generacji dają społeczeństwu niespotykane dotąd możliwości. Dzięki radykalnemu skróceniu opóźnień do poziomu 1 milisekundy umożliwiają pełną autonomizację pojazdów, a wysoka energooszczędność i możliwość stałego dostępu do sieci przez zaawansowane czujniki bazujące na niej tworzą warunki do budowy prawdziwie inteligentnych miast. Możliwym na przykład jest stworzenie systemu badającego dostępność stanowisk parkingowych i automatycznie kierującego pojazdy w odpowiednie miejsce lub pełny monitoring przesyłek i kontenerów przez firmy spedycyjne – 24 godziny na dobę, bez względu na ich lokalizację na świecie.

Tim Höttges powtórzył także obietnicę złożoną podczas swojego wystąpienia, że DT jest gotowe mocniej zaangażować się w budowę sieci 5G w Polsce, udostępnić ją do testów oraz umożliwić wspólne przygotowanie rozwiązań i produktów dla tej technologii. W opinii Tima Höttgesa polscy przedsiębiorcy mogliby wykorzystać wcześniejszy w porównaniu do innych krajów europejskich dostęp do najnowszych technologii do budowy biznesowej przewagi nad konkurencją. To czy nasz kraj będzie wśród pierwszych krajów z siecią 5G zależy od stworzenia szerokiej koalicji na rzecz jej budowy w Polsce.

PODZIEL SIĘ

ZAŁĄCZNIKI

ZDJĘCIA

PLIKI

Polski English
T-Mobile Polska