T-MOBILE25.09.2018

hubraum rozszerza swoje portfolio o startup CloudStorm, oferujący rozwiązanie „robot jako usługa“

 

  • CloudStorm to pierwsza inwestycja hubraum na Węgrzech. Startup tworzy zrobotyzowaną automatyzację procesów (RPA) dla klientów rynku korporacyjnego
  • Zespół będzie bezpośrednio współpracować z różnymi jednostkami biznesowymi w ramach Deutsche Telekom i może stać się spójną częścią oferty DT w przyszłości
  • CloudStorm to firma, która uzyskała finansowanie i znalazła się w portfolio inkubatora technologicznego Deutsche Telekom

___________________________________________________________

 

Obecnie technologia zrobotyzowanej automatyzacji procesów (RPA) jest podstawową częścią strategii automatyzacji korporacji. Poprawia ona wydajność firmy i pozwala na usprawnienie współpracy człowieka z maszyną z korzyścią dla obu stron, gdyż każde z nich może się skupić na zadaniach, w których jest najlepszy. To podstawowa zasada udanego biznesu.

 

O innowacyjności rozwiązania oferowanego przez CloudStorm stanowi funkcja „robot jako usługa” dostępna na wielu płaszczyznach. Jest to możliwe dzięki integracji oprogramowania w skali przedsiębiorstwa i specyficznej ścieżce rozpoznawania procesu. Innowacyjne rozwiązania są znakiem rozpoznawczym Deutsche Telekom, dlatego też hubraum postanowił włączyć CloudStorm do swojego portfolio. Partnerem inwestycji jest PortfoLion, fundusz inwestycyjny typu venture capital i fundusz private equity działający w Budapeszcie inwestujący w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki tej inwestycji CloudStorm będzie mógł otworzyć się na nowe rynki i przygotować firmę do globalnego skalowania.

 

Jesteśmy podekscytowani, że mogliśmy dołączyć do ekosystemu hubraum, a tym samym do rodziny Deutsche Telekom. Czujemy też dumę, że zostaliśmy pierwszymi reprezentantami Węgier w portfolio hubraum. Ta współpraca daje nam nowe, ogromne możliwości współpracy z różnymi działami Deutsche Telekom, ich partnerami biznesowymi w Europie, a także poza nią. Dzięki tej inwestycji możemy otworzyć się na nowe wyzwania oraz przygotować firmę do wejścia na globalne rynki. Wprowadzenie elementu uczenia maszynowego do naszych rozwiązań pozwoli nam stać się rozpoznawalną na rynku firmą, tym samym osiągając przewagę konkurencyjną– mówi David Salamon, CEO i współzałożyciel CloudStorm.

 

Współpraca hubraum z CloudStorm będzie opierała się nie tylko na wsparciu finansowym. Firma otrzyma także dostęp do baz danych i wiedzy Deutsche Telekom z 13 krajów, w których działa, szanse biznesowe wewnątrz i na zewnątrz korporacji oraz wsparcie technologiczne od inkubatora technologicznego hubraum.

 

CloudStorm będzie na początku współpracować bezpośrednio z kilkoma działami biznesowymi Deutsche Telekom, które będą dostarczać zewnętrznych porad i ekspertyz dotyczących automatyzacji procesu. W późniejszym etapie, kiedy firma zacznie osiągać korzyści z tej współpracy, CloudStorm może stać się spójną częścią oferty DT, budując szeroką ofertę wartości dla klientów biznesowych – oznajmił Jakub Probola, szef hubraum i Dyrektor zarządzający DT hubraum Fund.

 

Dzięki tej inwestycji hubraum kontynuuje swoją misję transferu innowacji technologicznych między ekosystemem startupowym a korporacją. Ta kombinacja pozwala opracowywać rozwiązania przyszłościowe, na rzecz lepszego jutra.

 

O hubraum

hubraum jest inkubatorem technologicznym Deutsche Telekom, który umożliwia startupom rozwój przy współpracy z wiodącym europejskim operatorem. hubraum oferuje inwestycje i prowadzi programy z zakresu: 5G i Edge Computing, IoT, Smart City i sztucznej inteligencji.

 

Od 2012 roku hubraum zgromadził w portfolio ponad 20 inwestycji oraz bezpośrednio wpłynął na rozwój ponad 200 innych. hubraum posiada biura w trzech lokalizacjach (Berlin, Kraków, Tel-Aviv), dzięki czemu startupy mają dostęp do partnerów technologicznych i klientów Deutsche Telekom z całej Europy.

 

PODZIEL SIĘ

TAGI

ZAŁĄCZNIKI

ZDJĘCIA

PLIKI

Polski English
T-Mobile Polska