T-Mobile zasadzi nawet 100 tysięcy drzew w ramach projektu Magentowe Lasy

Polskie firmy co roku drukują tony faktur. Czy jest to konieczne? Naszym zdaniem nie! T-Mobile nie tylko chce zacząć działać, ale także zachęcać do odpowiedzialnego użytkowania cennych surowców, takich jak drewno. Przez co wspomóc polski biznes oraz zachęcić do wspólnych aktywności na rzecz środowiska. Dlatego od września ruszamy z akcją Magentowe Lasy i zamiast papieru, wybieramy drzewa – a także e-faktury. Bo są wygodne, pozwalają szybciej płacić i bezproblemowo katalogować dokumenty. A co najważniejsze – stanowią ekologiczny wybór! Ponieważ zaś ekologiczne zmiany zawsze zaczynamy od siebie – już na samym początku jako T-Mobile posadzimy 30 tysięcy sadzonek. Liczymy, że dzięki wspólnym działaniom z firmami korzystającymi z naszych usług ta liczba znacząco wzrośnie.

Widzimy, że nasi klienci chcą wdrażać ekologiczne rozwiązania w swoich organizacjach. Jako odpowiedzialna firma, która zarazem dostarcza usługi do tysięcy przedsiębiorstw w Polsce, chcemy ich w tym wspierać. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do pozytywnej zmiany i zainspirować przedstawicieli rozmaitych branż do wspólnych działań proekologicznych – mówi Kamila Niewiadowska, Kierownik Działu Obsługi Klienta B2B w T-Mobile Polska. – To dla nas niezmiernie ważne – tak mały krok, jak przejście na e-faktury pojedynczej firmy, w dużej skali może okazać się ogromną różnicą w walce z niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Biznes ma ogromny wpływ na ekosystem, ale także na zachowania i postawę całych grup klientów. Dlatego funkcjonowanie dużych firm i instytucji w kontekście oddziaływania na środowisko jest tak kluczowe. Tym cenniejsza może okazać się akcja Magentowe Lasy, przy której wraz z T-Mobile współpracujemy, sadząc lasy wspólnie w wybranych obszarach. Przyniesie ona bowiem nie tylko oczywisty rezultat w postaci zwiększenia liczby drzew w Polsce. Chcemy też wspólnie kierować uwagę na odpowiedzialne wykorzystanie drewna. Zamiast faktur, które mają niezwykle krótki żywot, papier i drewno kierujmy do takich zastosowań, gdzie przetrwają jak najdłużej. To najlepszy sposób szacunku dla tego, co nam dają lasy – mówi Michał Gzowski, rzecznik Lasów Państwowych.

Magentowe Lasy – razem możemy więcej!

W ramach akcji Magentowe Lasy każde zaoszczędzone 2 kartki papieru oznaczają zasadzenie 1 drzewa przez T-Mobile. Dlatego, chociaż akcja potrwa do końca grudnia br., najlepiej włączyć się w nią już teraz, aby zaoszczędzić jak najwięcej cennego surowca. W programie może wziąć udział każdy nasz klient biznesowy, który korzysta z faktur papierowych. Liczymy przy tym, że w ramach inicjatywy uda się podwoić z klientami liczbę 30 tysięcy drzew, które sami planujemy zasadzić na starcie. Docelowo zaś, wraz z poszerzeniem akcji w kolejnym etapie, nowych drzew przybyć może w sumie nawet 100 tysięcy.

 

Jak wziąć udział w akcji? To bardzo proste!

  1. Należy wejść na stronę programu www.magentowelasy.pl.
  2. Klient, który zdecyduje się na przejście na e-faktury, powinien poinformować nas o tym za pomocą infolinii, wiadomości e-mail lub dokonując zmiany samodzielnie w systemie eSerwis.
  3. Po weryfikacji przejścia na e-fakturę otrzyma specjalny link. Dzięki niemu będzie mógł wybrać miejsce, w którym zostanie posadzone drzewo. Do wyboru będzie 6 nadleśnictw: Lipusz w województwie pomorskim, Oborniki Śląskie w województwie dolnośląskim, Miechów w województwie małopolskim, Świdnik w województwie lubelskim, Jabłonna (woj. mazowieckie) i Wichrowo (woj. warmińsko-mazurskie).
  4. Za każde zaoszczędzone 2 kartki papieru generowane przez klienta zasadzimy 1 drzewo, a klient otrzyma od nas specjalny certyfikat. To oznacza, że np. klientowi mającemu fakturę składającą się z 6 kartek „przysługują” aż 3 drzewa.

Program rozpoczyna się 7 września i potrwa do 31 grudnia 2021 r.

Mamy papiery na słuszność naszej akcji!

Jak powstanie Magentowych Lasów może pomóc w tworzeniu dobrego klimatu?

  • Warto wiedzieć, że 1 dorosłe drzewo produkuje tyle tlenu, ile rocznie potrzebują 3 osoby. Zatem 30 tysięcy zasadzonych przez nas drzew pomoże w produkcji tlenu dla 90 tysięcy osób i przyszłych pokoleń.
  • Drzewa nie tylko dostarczają tlen, ale także produkują substancje organiczne, które są pokarmem m.in. dla różnych organizmów. Tym samym rośliny drzewiaste, których przybędzie dzięki akcji, stworzą środowisko życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt.
  • Ważną rolą drzew jest także regulacja klimatu poprzez utrzymywanie odpowiedniej wilgotności powietrza i łagodzenie nagłych zmian temperatury. Magentowe Lasy pomogą także w tworzeniu naturalnej zapory ograniczającej rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w powietrzu.

Więcej informacji na temat naszego programu można znaleźć na www.magentowelasy.pl.

O dobro planety wiele osób chce dbać na co dzień, nierzadko jednak obawiając się, że ich działania mają zbyt małą skalę. A gdyby w inicjatywę na rzecz klimatu włączyły się całe firmy? W T-Mobile ruszamy właśnie z takim projektem! W ramach programu Magentowe Lasy, który rozpoczyna się z początkiem września, będziemy zachęcać naszych klientów biznesowych do rezygnacji z tradycyjnych faktur na rzecz tych elektronicznych. A za każde zaoszczędzone dwie kartki zasadzimy 1 drzewo. Wspólne dbanie o środowisko po prostu się kalkuluje! Jak bardzo? Drzew chcemy posadzić łącznie nawet 100 tysięcy!

Inne artykuły

16.04.2024Mateusz Marciniak

T-Mobile inspiruje do ekologicznej zmiany: oddaj swój stary telefon i dołącz do...

W obliczu obecnych wyzwań ekologicznych każdy z nas stoi przed wyborem: pozostać biernym obserwatorem czy stać się aktywnym uczestnikiem zmian. T-Mobile pokazuje, że droga do zrównoważonego rozwoju wiedzie przez świadome działania...
Czytaj więcej
16.04.2024Adrianna Maron

Przyszłość nadchodzi, wpadnij i Ty! Najlepszą imprezę studencką w Polsce...

Myślisz, że wiesz, co to dobra impreza? Udowodnimy, że ta najlepsza jest jeszcze przed Tobą! Tam, gdzie świetna zabawa, wyjątkowa muzyka i prawdziwe emocje jest też T-Mobile, po to by wspólnie budować najlepsze doświadczenia. Jako...
Czytaj więcej
8.04.2024Adrianna Maron

Doładuj konto w T-Mobile na kartę lub Heyah na kartę za 50 zł i zgarnij 20 zł...

Na wiosnę dajemy naszym klientom dodatkowy powód, by zasilić swoje konto doładowaniem. Wprowadzamy specjalną akcję promocyjną dla użytkowników T-Mobile na kartę oraz Heyah na kartę. Doładowując konto za 50 zł, klienci otrzymają...
Czytaj więcej

Bądźmy w kontakcie

Jesteś dziennikarzem lub blogerem? Zarejestruj się, by być na bieżąco z informacjami prasowymi.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się z Regulaminem. Otwórz pełną treść zgody. W każdym momencie możesz wycofać zgodę.