Klienci T-Mobile jako pierwsi w Polsce mogą samodzielnie rejestrować karty SIM w aplikacji

Są sprawy, które łatwiej i szybciej załatwić online. Teraz do tej listy dołącza rejestracja karty SIM dla klientów T-Mobile, która dostępna jest w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim. Użytkownicy, którzy dysponują smartfonem z systemem Androidem i iOS, mogą przejść przez cały proces samodzielnie w aplikacji „Mój T-Mobile” w jedną chwilę. Wystarczy, że klient potwierdzi swoją tożsamość kontem bankowym za pośrednictwem bezpiecznego narzędzia opracowanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową – mojeID.

 

W jaki sposób przebiega rejestracja karty SIM? Wystarczy kilka prostych kroków.

  1. Pierwszym etapem jest pobranie aplikacji „Mój T-Mobile” w sklepie Google Play lub App Store – tu przyda się połączenie wi-fi, jeśli klient nie jest podłączony do sieci.
  2. Gdy użytkownik ma już aplikację, wybiera „Zarejestruj nową kartę SIM” i rozpoczyna proces rejestracji.
  3. Aby poprawnie zarejestrować kartę, należy podać numer telefonu, który chcemy zarejestrować, numer PUK oraz adres e-mail.
  4. Następnie klient zostaje przekierowany do MojeID, aby mógł potwierdzić swoją tożsamość. W tym celu wybiera swój bank i loguje się do niego – bank przedstawi dane, które będą przekazane do T-Mobile: imię, nazwisko, PESEL. Dopiero po wyrażeniu zgody przez klienta, zostaną one przesłane i na ich podstawie zarejestrujemy kartę.
  5. Użytkownik może także wyrazić zgody marketingowe – plusem za zaznaczenie wszystkich zgód jest otrzymanie dodatkowych 5 zł, które będą dodane po wykonaniu doładowania.
  6. I już! Karta została zarejestrowana! Teraz, aby użytkownik mógł z niej korzystać, musi ją aktywować.
  7. Jeśli jest to nowy profil klienta lub został do niego dodany adres e-mail, wysłany zostanie także e-mail z linkiem do utworzenia hasła. Dzięki temu użytkownik będzie mógł zalogować się do aplikacji nie tylko numerem telefonu i kodem, ale także adresem mailowym i hasłem.
  8. Gdy użytkownik zaloguje się do aplikacji na swój profil kolejny raz, będzie mógł zarejestrować następne karty bez weryfikacji bankowej, ponieważ raz zweryfikowana tożsamość pozwala na zarejestrowanie kolejnych kart na tym samym profilu.

Dokładny przebieg procesu rejestracji można obejrzeć tutaj: https://www.t-mobile.pl/zarejestruj

Lista banków umożliwiających potwierdzenie tożsamości w usłudze mojeID znajduje się pod adresem https://www.mojeid.pl/#dostawcy-tozsamosci.
 

Usługi telekomunikacyjne powinny być przede wszystkim wygodne. W T-Mobile zadbaliśmy więc o to, aby były takie od samego początku. Jako pierwsi na rynku wprowadzamy nową funkcję dla klientów korzystających z usług na kartę – od teraz użytkownicy smartfonów mogą samodzielnie zarejestrować numer na kartę, korzystając z aplikacji „Mój T-Mobile”. W kolejnym etapie ta możliwość zostanie wprowadzona także dla klientów Heyah na kartę.

Inne artykuły

27.09.2023Adrianna Maron

Odlotowa oferta w T-Mobile – magentowy operator łączy siły z Red Bull MOBILE!

Myślisz, że wszystko w świecie technologii mobilnych już było? No to zapinaj pasy – ta oferta może sprawić, że totalnie odlecisz! Co powiesz na bezkonkurencyjną jakość i zasięg T-Mobile poszerzone o niezwykłą swobodę Red Bull MOBILE?...
Czytaj więcej
27.09.2023Barbara Rożyńska

Finał Akcji Sprzątania Świata za nami – w strefie T-Mobile zebraliśmy 134...

W jaki sposób za jednym zamachem zrobić porządki w domu i przyczynić się do obniżenia poziomu zaśmiecenia świata? Przekonali się o tym wszyscy, którzy zanurkowali w swoich szufladach, by wyciągnąć z nich stare, nieużywane już...
Czytaj więcej
24.09.2023Adrianna Maron

12 miesięcy za 0 zł w niezawodnej ofercie Magenta Biznes od T-Mobile

W T-Mobile wiemy, jak ważne dla przedsiębiorców jest to, aby móc korzystać z niezawodnego, szybkiego dostępu do sieci – i my im to dowozimy!  Teraz w ramach oferty MagentaBIZNES nasi klienci biznesowi mogą liczyć na...
Czytaj więcej

Bądźmy w kontakcie

Jesteś dziennikarzem lub blogerem? Zarejestruj się, by być na bieżąco z informacjami prasowymi.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się z Regulaminem. Otwórz pełną treść zgody. W każdym momencie możesz wycofać zgodę.